jméno:
heslo:

Příběhy o dětech a pro děti

Jak si Honzík roztrhnul kalhoty, aby mohl mít stejně krásné nové, jako krteček

Jak si Honzík roztrhnul kalhoty, aby mohl mít stejně krásné nové, jako krtečekTak si to představte, malý Honzík se zakoukal do pohádky o krtečkovi a kalhotkách. Takové krásné modré kalhoty s kapsou má ten krteček a jak je šťastný, pane jo, to bych chtěl také. Jenže maminka mi obléká takové jiné, ty nejsou tak krásné, a navíc tuhle když jsem upadnul, trochu se mi prodřely na koleni.

A tak Honzíka napadlo, co kdyby se mu dočista roztrhly, že to by přeci maminka koupila nové, třeba rovnou také takové krásné, jako měl krteček. A to odpoledne Honzík venku řádil, že úplně předčil ostatní děti. Jezdil na klouzačce jako o závod, hrál si na piráta a houpal se na lanovém žebříku na hřišti. Ale kalhoty držely a držely. Když odcházel ze hřiště s maminkou, povzdechl si pro sebe "ty jsou k neutahání". Maminka se hned začala vyptávat, koho se to snažil utahat, až z Honzíka nakonec vypadlo, že by chtěl nové kalhotky s kapsou. Maminka měla pro malého krtečka velké pochopení, a tak večer začala vybírat nové kalhoty pro Honzíka. Beztak ty staré už mají na kolínku díru.

A jak se rozhodla, tak udělala. Vybrala jedny z krásných kalhot na třech bráškách v eshopu. S kapsou na zip - to aspoň Honzík ty své drobnosti neztratí. A ještě k tomu ochrana před odřenými koleny. Poznáte které kalhotky maminka vybrala?

Další tři dny už se Honzík tak nesnažil staré kalhotky roztrhnout, protože měl slíbené nové, ale co se nestalo, při skákání do písku najednou rup, a šef na zadečku povolil. Ajé, zrovna na takovém místě! Naštěstí už ho doma čekaly krásné nové kalhoty, a jestli z nich nevyrostl, nosí je dodnes :).

Karča a oblečení na karneval

Karča a oblečení na karneval

Byla jednou jedna holčička, která se jmenovala Karolínka. Maminka a tatínek jí říkali Karčo. Měla starší sestřičku, která se jmenovala Kristýnka. Karča ale na Krystýnku žárlila, protože většinu oblečení, kterou měla, dostávala po své starší sestřičce.

Jednou si maminka koupila nové oblečení - krásný růžový svetřík. Karča ho taky chtěla, ale maminka jí vysvětlila, že to není oblečení pro děti. Že by jí svetřík byl velký. A Karča plakala, protože chtěla taky nějaké nové hezké oblečení pro sebe.

Po nějaké době byl ve školce karneval. Karča se ptala, co to je karneval ? Maminka jí vysvětlila, že se každý přestrojí za někoho jiného a že to je velká zábava. Všichni si tam zatancují, budou se honit a soutěžit. Karča chtěla vysvětlit, jak se přestrojí. Maminka jí řekla, že si vezme nějaké jiné oblečení. Třeba když půjde za Karkulku, vezme si na sebe červené oblečení a košíček. Karča si hned vzpomněla na ten krásný růžový svetřík, který si před časem maminka koupila. A hned měla nápad za co se přestrojí ! Řekla mamince, že půjde za růžovku, aby jí dala ten růžový svetřík. Maminka jí ale svetřík nedala, protože je moc velký na tak malou holčičku, jako je Karča. Musí si vzít nějaké oblečení, které bude akorát velké pro děti.

Krystýnka Karče poradila, že by se mohla převléci za princeznu. Princezny jsou krásné a mají také krásné oblečení. Ukázala jí několik obrázků princezen. Karča byla nadšená. Hned běžela za maminkou, že potřebuje sehnat nějaké oblečení pro princeznu. Mamince se nápad velmi líbil a tak ze záclon a nějakého Kristýnčina oblečení ušily šatičky jako pro princeznu. Tatínek udělal korunku.

Když nadešel den, kdy byl ve školce karneval, Karča vůbec neplakala. Hrozně se těšila, jaká bude princezna. Nastrojila si všechno oblečení, které jako princezna potřebovala. A když se vnesla jako princeznička do třídy, všichni údivem vzdechli, jaká je to krásná princezna.

O Pepíčkově novém oblečení

O Pepíčkově novém oblečení

Byl jednou jeden chlapeček a ten se jmenoval Pepíček. Maminka mu jednou řekla, že mu nechá ušít u švadleny nové oblečení. Dovedla ho tedy ke švadleně. Švadlena si Pepíčka změřila, aby mu to nové oblečení dobře ušila.

Asi za týden šel Pepíček s maminkou ke švadleně, aby si nové oblečení vyzkoušel. Nové oblečení bylo krásné, ale na rameni se mu dělal takový faldík. Švadlena řekla, ať se Pepíček trochu předkloní dopředu. A vida, faldík byl pryč. Jenže jako na potvoru se objevil na novém oblečení další faldík na rukávu. Švadlena zase řekla, ať Pepíček ruku ohne v lokti a vytočí dovnitř. A faldík zase zmizel. Jenže se zase se objevil další faldík na břiše.

Takhle to pokračovalo, až byl Pepíček zkroucený jak paragraf, ale na novém oblečení nebyl ani faldík.

Když šla maminka se zkrouceným Pepíčkem pak domů, tak je pozorovali dvě babičky, které čekaly přes ulici na autobus. A jedna povídá: "Chudáček chlapeček. To je hrozný tyhle nemoci." A druhá přitaká a povídá:"Jo, jo. Ale jaký má pěkný nový oblečení !"

Opičí školka - básnička pro předškoláky

Do opičí školky bych moc chtěl, lézt po stromech celý den bych směl.
Protáhl bych se po ránu a ukousl si banánu.
Ve školce opičí, všichni se opičí a z plných plic si zakřičí,
opičky ...
Více informací

Zdarma pro děti - omalovánky, vystřihovánky, pohádky ke stažení.
Pokud máte omalovánky/vystřihovánky vlastní tvorby, které jste nakreslili a se kterými se chcete podělit s ostatními:
- zašlete je e-mailem na adresu webmastera info @ als.cz . Rádi je přidáme s uvedením jména autora.

Odkazy: Rajmiminek.cz – dětské oblečení, dětské potřeby,dětská kosmetika,chůvičky,autosedačky,kočárky /
Hravé stránky pro mateřské školky

Created by © 2010-2011ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign