jméno:
heslo:

Kolektivní hry pro děti

Ztratil čáp čepičku

Čáp ztratil čepičku, jakou měla barvičku? ....(řekni barvu)
Každé dítě se musí rychle chytit něčeho, co má takovou barvu. Děti se rozeběhnou a hledají barvičku - vzájemně na oblečení, na věcech kolem, na hračkách. Kdo se takové barvy chytí jako poslední, tak přebírá roli čápa. Kdo je čáp, klape nataženýma rukama jako opravdový čáp zobákem.

Cíl hry, co se děti naučí:
Procvičení názvů barev a přiřazení ke skutečným barvám, vnímání barev kolem sebe, procvičení rychlé reakce na barvu.

Hutu tutu

Oblíbená skupinová hra pro děti, kterou se vždy zavděčíte mladším i starším dětem.
Děti rozdělíte na dvě poloviny, podobně fyzicky zdatné. Vznačte si plochu hřiště, kterou rozdělíte na dvě stejné části. V tělocvičně je možné využít dělící čáry pro míčové hry, která je většinou rýsována přímo na zemi. Venku můžete hřiště vyznačit čímkoli, co je po ruce, vč. bund s roztaženými rukávy.

Strana, která začíná, vyšle jedno dítě, jehož úkolem je co nejvíce se nadechnout, vběhnout do hřiště a přitom volat hutututu do té doby než se dotkne soupeře, chytí ho, a snaží se s ním dostat zpátky na své území. Tedy odvléci ho pryč. Nesmí zapomenout, že po celou dobu musí tutat. Ostatní protihráči se ho snaží zadržet a svého hráče si udržet na území. Když hrajícímu, který tutá, dojde dech na území protihráče, zůstává tam jako rukojmí a hraje s nimi. Pokud se někoho dotkl a dovedl ho až na své pole, musí ho protihráč následovat. Vyhrává takové družstvo, které má nakonci nejvíce hráčů. Je možné hrát i na čas, kdy se po uplynutí určité doby hra stopne, a spočítá se počet hráčů obou družstev.

Hra se může i obměnit. Místo, aby všichni zůstali ve hře na hřišti soupeře, vypadávají ze hry úplně. Hra končí nezbyl-li z některého družstva žádný hráč.

Co se při hře děti naučí, co trénují?
Při hře se trénuje výdrž s dechem, strategie, koordinace pohybu a fyzická zdratnost.

Cukr káva limonáda

Vyberte mezi dětmi dobrovolníka. Ostatní děti postavte na druhou stranu hřiště cca 60 - 100 metrů od dobrovolníka, který se postaví k ostatním dětem zády. Děti postavte do řady vedle sebe.

Dobrovolník začíná recitovat: Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum. Po dobu, co odříkávač mluví, mají ostatní čas na to, aby se dostali co nejblíže k němu. Když domluví celé říkadlo, otočí se najednou k ostatním dětem čelem, a v té chvíli se děti nesmí ani pohnout. Koho odříkávač uvidí, pošle ho zpět na opačnou stranu hřiště, odkud začíná při dalším odříkávání svoji cestu znovu. Jakmile se odříkávač zase otočí zády k dětem, a začne odříkávat, mohou se děti rychle posouvat směrem k němu (ti co se po skončení básničky pohli, začínají od začátku hřiště).

Ten kdo se dostane jako první až k vyvolávači, vyhrává a za odměnu ho vystřídá, a odříkává.

Co hra procvičuje:
Hra děti učí ostražitosti, procvičuje rychlé reakce.

Škatule hejbejte se

Děti stojí, sedí či leží na vyznačených značkách, např. barevné kruhy, lze použít i židle ve třídě. Stojící pedagog řekne škatule hejbejte se a obsadí jednu volnou značku. V každém dalším kole sníží počet vyznačených značek o jednu. Všechny děti musí opustit své místo a vyměnit si pozice s ostatními. Nejpomalejší dítě prohrává a ve hře končí. S každým dalším kolem hry vypadne jedno dítě. Vyhrávají ti nejrychlejší.

Zdarma pro děti - omalovánky, vystřihovánky, pohádky ke stažení.
Pokud máte omalovánky/vystřihovánky vlastní tvorby, které jste nakreslili a se kterými se chcete podělit s ostatními:
- zašlete je e-mailem na adresu webmastera info @ als.cz . Rádi je přidáme s uvedením jména autora.

Odkazy: Rajmiminek.cz – dětské oblečení, dětské potřeby,dětská kosmetika,chůvičky,autosedačky,kočárky /
Hravé stránky pro mateřské školky

Created by © 2010-2011ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign